Program magazynowy dla małej i średniej firmy

Czy fakturowanie może być proste? Czy moja firma potrzebuje do tego wielu narzędzi czy wystarczy jedno zawierające moduły, których szukam? Te pytania często nurtują małe i średniej wielkości firmy, które dopiero rozpoczynają własną działalność i nie mają dużej ilości środków pieniężnych na rozwój biznesu i inwestycję w drogie narzędzia. Jak wybrać mądrze? Który program do fakturowania jest tani a jednocześnie w pełni funkcjonalny? Śpieszymy z odpowiedziami.

Czy oczekiwania klienta można powiązać z programem do fakturowania?

Przedsiębiorca, który zakłada własny biznes chce przede wszystkim być zauważonym na rynku tak, aby w krótkim czasie znaleźć docelowych odbiorców. Wybierając różne ścieżki dotarcia do klientów nie wolno zapomnieć również o przydatnym programie fakturującym. Czy występuje w tym przypadku jakaś zależność? Oczywiście, że tak. Zadowolony klient to taki, który:

  • może zapoznać się w szybki sposób z cennikiem produktów, które go interesują,
  • otrzymuje produkt gotowy złożony z dostępnych w przedsiębiorstwie podzespołów,
  • może liczyć na szybkie skompletowanie i wydanie towaru,
  • otrzymuje fakturę w określonym języku np. takim, którym się posługuje, bądź wybranej walucie,
  • w przypadku dużych zamówień może liczyć na szybkie i bezpośrednie przekazanie faktur dzięki np. seryjnemu wydrukowani u sprzedawcy lub wysyłkę mailową.

Klient, który otrzymuje najwyższej jakości usługi, nie musi tracić czasu na formalności i dostawę towaru z pewnością będzie chciał korzystać z usług sprzedawcy w przyszłości. Jeżeli jednak nie zdecyduje się na zakup, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że poleci firmę innej osobie, czyli potencjalnemu klientowi. Dobry program do faktur to kluczowy składnik procesu pozyskania bądź zatrzymania obecnego klienta. Poniżej przykład pomocnego rozwiązania.

Program do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel

Faktura Small Business Handel to program magazynowy, w którym bardzo szczegółowo opracowana jest gospodarka magazynowa. Stworzony został specjalny moduł, który pozwala na kontrolę stanów posiadanych towarów. Można w nim chociażby tworzyć kartoteki towarów, które umożliwiają szybkie wystawianie faktur takich jak np.: ZŁOM, WDT, eksportowa, wewnętrzna, wystawianie JPK: VAT, FA, MAG czy dokumentów magazynowych: PW, WZ, PZ, RW i MM. Program posiada również moduł zakupowy co umożliwia szybkie wprowadzanie zakupionych towarów na magazyn (automatyczne generowanie PZ po wprowadzeniu do programu faktur zakupowych). Jest to duże ułatwienie dla sprzedawcy i jego klientów. Widoczna jest ilość magazynowa, a co się z tym wiąże możliwości sprzedażowe. Przedsiębiorca jest w stanie na bieżąco kontrolować dostępne i brakujące towary. Przeprowadzenie inwentaryzacji również staje się bezproblemowe. Innym uproszeniem jest chociażby możliwość tworzenia kompletu produktu przez np. firmy produkcyjne. Klient widzi na fakturze produkt gotowy, u sprzedawcy ściągane są z magazynu pojedyncze elementu wydawanego produktu. Program magazynowy FSBH można połączyć ze sklepami internetowymi Shoper i Quick.Cart. To rozwiązanie pozwoli na szybkie pobieranie zamówień towarów prosto do programu. Sprzedawca może również kontrolować sprzedaż i obrót firmy. Oprogramowanie FSBH oferuje różnego rodzaju analizy i statystyki np. analizę zysku i marży czy raport z nieregulowanych należności i zobowiązań. Ponadto program pozwala na pobieranie danych klientów z GUS-u na podstawie numeru NIP firmy. Jest to przydatne rozwiązanie, szczególnie w przypadku klientów, których nie ma jeszcze dodanych do kartoteki. Użytkownik programu ma możliwość dostosowywania go do własnych potrzeb, czyli np. widoku wydruku dokumentów, dodania logo firmy czy definiowanie form płatności, jednostek miary i walut. Program oferuje również wysyłanie faktur mailem, możliwość pracy wielostanowiskowej czy utworzenie zdalnej kopii bezpieczeństwa w postaci eArchiwum.

Jak widać program Faktura Small Business Handel oferuje bardzo dużo przydatnych funkcji. Katalog modułów ciągle jest rozwijany wraz z nowymi wersjami programów. Firma MEGA-TECH dba również o aktualizację w zakresie obowiązujących regulacji. Przedsiębiorcy, którzy chcą utrzymać długoterminową relację z klientem powinni, wiec pomyśleć o tym użytecznym narzędziu oszczędzającym czas i upraszczającym transakcje z klientami.