Czym zajmują się adwokaci rodzinni?

Potrzebujesz porady prawnej w zakresie prawa rodzinnego? Zastanawiasz się, jakie uprawnienia przysługują adwokatowi rodzinnemu? W niniejszym krótkim artykule przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat. Zapraszamy do lektury!

Adwokat rodzinny – jakie są jego uprawnienia?

Warto wiedzieć, iż prawo rodzinne jest elementem prawa cywilnego. Jest to typ prawa, który reguluje wszelkie stosunki prawne rodziny z innymi podmiotami oraz określa stosunki pomiędzy poszczególnymi członkami danej rodziny. Adwokat rodzinny we Wrocławiu czy w każdym innym mieście odpowiada za kwestie związane z przeprowadzaniem rozwodów, separacji, podziału majątków czy praw osób nieletnich. Dzięki pomocy adwokata rodzinnego można ustalić w sądzie rodzinnym rozmaite kwestie dotyczące zakresu władzy rodzicielskiej, kontaktów rodziców z dzieckiem czy ustalenia ojcostwa. Pomoc adwokata rodzinnego może się również okazać nieoceniona w przypadku spraw majątkowych, takich jak intercyza, ustalanie alimentów czy ich egzekwowanie od dłużnika.

Mimo tego, iż każda z wyżej wymienionych spraw mogłaby teoretycznie odbywać się bez aktywnego udziału adwokata rodzinnego, to wiele osób przyznaje, iż pomoc adwokata rodzinnego wiele razy okazała się nieoceniona. W sposób szczególny dotyczy to trudnych spraw takich jak rozwód z orzeczeniem o winie, określenie wymiaru władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem czy podział majątku. Pomoc specjalisty będzie niezwykle potrzebna, jeśli rodzice dziecka nie będą umieli samodzielnie dojść do porozumienia.

Czym kierować się przy wyborze adwokata rodzinnego?

Wybór adwokata rodzinnego to bardzo ważna sprawa. Od tej decyzji zależy, czy dany specjalista pomoże nam wygrać daną sprawę w sądzie. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze adwokata rodzinnego, jest jego doświadczenie. Im więcej skomplikowanych spraw taki prawnik prowadził, tym większe są jego umiejętności. Podczas wybierania najlepszego adwokata rodzinnego warto również sprawdzić, jakie są opinie na jego temat w internecie.