Czy można zamówić drzwi kurierem?

Planujesz zamówienie drzwi samochodowych? Taka przesyłka jest nietypowa, dlatego warto dobrze się zastanowić, jaka forma transportu będzie w tym wypadku najbardziej odpowiednia. Firmy kurierskie umożliwiają nadawanie tego rodzaju ładunków, trzeba jednak zwracać uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim na to, jak zapakować tak specyficzny element.

Drzwi samochodowe kurierem – jak to zrobić?

Jeśli prowadzisz firmę sprzedającą części samochodowe lub planujesz kupić drzwi do pojazdu i zamówić je z dostawą, przede wszystkim warto przejrzeć dostępne opcje wysyłki takiego elementu. Drzwi samochodowe mają nietypowe wymiary, są ciężkie, a przy tym delikatne. Chodzi przede wszystkim o to, by podczas transportu nie uszkodzić lakieru. Porysowana blacharka może obniżyć wartość takiego przedmiotu nawet o kilkaset złotych – nie ma sensu ryzykować.

Kluczowe jest zatem właściwe zapakowanie przesyłki. Jeśli jesteś stroną zamawiającą, zadbaj o to, by nadawca prawidłowo zabezpieczył nadawany przedmiot. Najczęściej stosuje się w tym celu karton, ponieważ gruba tektura skutecznie chroni warstwę lakierniczą przed uszkodzeniem. Jednak dużą popularnością cieszy się także wysyłanie drzwi samochodowych jako przesyłek paletowych. Z takiej opcji można skorzystać między innymi za pośrednictwem platformy logistycznej https://www.apaczka.pl/. Znajdziesz tam oferty wielu różnych przewoźników. Możesz porównać ceny i warunki usługi, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jak wysłać drzwi na palecie?

Pierwszym krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku, by nie uszkodził się podczas transportu. Trzeba przy tym pamiętać, że kurierzy nie mają obowiązku pakowania paczek. Dlatego to na nadawcy ciąży odpowiedzialność za zabezpieczenie wysyłanego elementu. Przydać się może folia bąbelkowa, folia strecz oraz gruby, wytrzymały karton. Szczególną uwagę warto zwracać na wszelkie wystające części, krawędzie i inne delikatne obszary.

Drzwi samochodowe są ciężkie, zwykle ważą około 30 kg. Dlatego najbezpieczniejszą opcją wysyłki jest umieszczenie ich na palecie. W miarę możliwości należy zadbać o to, aby żaden fragment przedmiotu nie wystawał poza jej obrys. Jeśli zamawiasz duże drzwi, na przykład do samochodu dostawczego, dobrze jest ustawić je pionowo. W tym przypadku trzeba jednak dołączyć do palety konstrukcję, która będzie utrzymywała element w tej samej pozycji (stojącej). Tutaj także przyda się folia bąbelkowa, folia strecz, karton, a do przymocowania na palecie – specjalne pasy mocujące.

Przesyłkę, taką jak drzwi warto dodatkowo ubezpieczyć. Nawet nieumyślny ruch ze strony kuriera, może spowodować zarysowanie lub obicie drzwi, a to niekorzystnie wpłynie na ich wygląd, i przede wszystkim na zadowolenie nabywcy.

Gdzie szukać najlepszej oferty wysyłki drzwi na palecie?

Usługi przesyłek paletowych oferuje wielu przewoźników. Ich cenniki oraz warunki przewozu mogą się różnić, dlatego warto szukać takich opcji, które najlepiej sprawdzą się w konkretnej sytuacji. Nie trzeba robić tego samodzielnie, znacznie wygodniej posłużyć się platformą logistyczną. Przykładowo, korzystając z wysyłki palet z Apaczka można zyskać dostęp do ofert wielu renomowanych firm kurierskich. Co więcej, otrzymasz propozycję kilku najkorzystniejszych opcji nadania ładunku na palecie, gdy tylko podasz dane dotyczące przesyłki, czyli:

  • wymiary,
  • ciężar,
  • miejsce nadania i odbioru.

Nie musisz zatem samodzielnie porównywać ofert – oszczędzasz czas i masz gwarancję najlepszej ceny.