Praca sezonowa z agencją zatrudnienia – czy warto tak pracować w Holandii?

praca sezonowa w holandii

Praca sezonowa w Holandii to idealne rozwiązanie nie tylko dla młodych ludzi, którzy szukają swojej drogi zawodowej, ale również dla osób, które chcą spróbować swoich sił w nowej branży. Takie zatrudnienie pozwala też znacznie podreperować rodzinny budżet, a dodatkowo może być świetną opcją, która pozwoli na zwiedzanie europejskich krajów. Dlaczego warto zainteresować się pracą sezonową z agencją zatrudnienia?

Dla kogo praca sezonowa w Holandii?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że do rozpoczęcia pracy sezonowej w Holandii nie trzeba spełniać wielu wymagań. Głównie liczą się chęci i brak przeciwwskazań do pracy, zaangażowanie i dyspozycyjność. Często niepotrzebna jest również znajomość języka obcego, a nawet komunikatywne porozumiewanie się w języku angielskim lub niemieckim będzie wystarczające, by otrzymać pracę na lepszym stanowisku.

Jaka praca sezonowa jest dostępna?

Pierwszym z sektorów, w którym można zatrudnić się do pracy sezonowej, jest ogrodnictwo. Jak przystało na kraj tulipanów, pracy przy kwiatach w sezonie nie brakuje. Najczęściej do zadań pracownika należy pakowanie roślin, ich sadzenie lub po prostu pielęgnacja.

Kolejne miejsce zatrudnienia się w Holandii na czas sezonowy daje rolnictwo. Bardzo często holenderscy rolnicy w tym okresie potrzebują dodatkowych rąk do pracy przy zbieraniu, pakowaniu lub sadzeniu warzyw i owoców. Ponadto na sezon w Holandii można zatrudnić się również w gastronomii i hotelarstwie np. jako pomoc kuchenna, sprzątacz bądź pakowacz.

Dlaczego warto zatrudnić się przez agencję pracy?

Główną zaletą pracy sezonowej w Holandii przez agencję jest pomoc w organizacji wyjazdu oraz w załatwieniu wszelkich formalności. To właśnie po stronie agencji leży weryfikacja pracodawcy oraz jego wypłacalności. Pracownik nie musi również obawiać się o to, że pozostanie pozostawiony sam sobie i w każdym aspekcie może liczyć na wsparcie koordynatorów. Ponadto ma pewność, że zostaje zatrudniony legalnie. Ma to szczególnie znaczenie w razie wypadku bądź choroby.

Warto pamiętać o tym, że pracownik ma możliwość nawiązania stałej współpracy zarówno z agencją, jak i holenderskim pracodawcą. Oczywiście najpierw należy się sprawdzić i wykazać, a także umiejętnie wykonywać swoje obowiązki. Współpracując z agencją osoba, która rzetelnie podchodzi do powierzonych zadań, może liczyć, że podczas poszukiwania sprawdzonych pracowników dla kolejnego holenderskiego pracodawcy, na pewno znajdzie się w czołówce polecanych kandydatów.

Praca sezonowa w Holandii to nie tylko obowiązki służbowe. Podczas pobytu w innym kraju można poznać jego kulturę i nauczyć się języka obcego. Pozwala to na poszerzenie perspektyw dotyczących nie tylko życia zawodowego, ale również osobistego.