Co powinno znaleźć się w walizce opiekunki seniora?

Praca opiekunki seniora w Niemczech wiąże się z wyjazdem często na minimum 2 miesiące, czasem dłużej. W tym czasie opiekunka będzie wykonywać różne aktywności, dlatego zawartość swojego bagażu powinna dokładnie przemyśleć i zaplanować. Co powinno znaleźć się w walizce opiekunki seniora?

Jak zaplanować bagaż opiekunki seniora?

Osoby wyjeżdżające do pracy za granicę często chcą zabrać ze sobą jak najwięcej rzeczy. Mają one przypominać im dom rodzinny i pomóc poczuć się na obczyźnie jak u siebie. Niestety walizka nie jest w stanie pomieścić całego dobytku, dlatego do pakowania należy podjeść z głową. Poradnik opiekunek z opieka.felizajob.pl/poradnik-opiekunki/warto-wiedziec/ radzi, aby przede wszystkim listę rzeczy do zabrania uzależnić od sytuacji, w jakich będzie się uczestniczyć. Inny bagaż zabierze bowiem osoba, która ma pracować w mieście, inna na wsi. Zawartość walizki zdeterminuje też pora roku, w jaką będzie się pracować w Niemczech, a także zakres obowiązków.

Co ze sobą zabrać?

Podstawą w walizce opiekunki osób starszych jest: odzież, obuwie, kosmetyki, dokumenty oraz rzeczy osobiste. W podróży niezbędna okaże się też apteczka, osoby przyjmujące na stałe leki powinny zadbać o zabranie ich zapasu na dłużej. Warto jednak pamiętać, aby do walizki nie wrzucać hurtowej ilości ubrań czy leków. W domu podopiecznego będzie można bez problemu korzystać z pralki i suszarki, w Niemczech działa też większość tych samych sklepów co w Polsce, dostępne są również europejskie leki.

O ile ubrania, buty czy kosmetyki bez problemu zakupi się na miejscu, o tyle z dokumentami może być problem. To, dlatego nie można zapomnieć dowodu osobistego (ewentualnie paszportu), prawa jazdy, ubezpieczenia, karty EKUZ, umowy podpisanej z pracodawcą.

Jak efektywnie spakować walizkę?

Nawet ograniczając liczbę rzeczy do minimum, zmieszczenie wszystkiego w jednej walizce może być problemem. Aby tego uniknąć najlepiej jest zwijać ubrania w rulony, układając przy tym najcięższe rzeczy na dnie walizki, a najdelikatniejsze na wierzchu. Dużym ułatwieniem będzie też wykorzystanie worków próżniowych w pakowaniu oraz dokładne rozplanowanie miejsca wg kategorii – to ułatwi rozpakowywanie. Wiele opiekunek radzi też, aby zajmującą dużo miejsca odzież np. zimowe kurtki, puchowe swetry, jesienne szale spakować do paczki i nadać kurierem do nowego miejsca zamieszkania. Dzięki temu nie będzie trzeba samodzielnie nosić ciężkiej i wypchanej po brzegi walizki. Nadając paczkę kurierem w podróż można udać się jedynie z bagażem podręcznym, w którym znajdzie się kilka ubrań, kosmetyki i leki na najbliższe dni.