Jak pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce Google?

Jak pozycjonować stronę internetową w wyszukiwarce Google?

Pozycjonowanie nie musi być trudne! Choć dobrze jest oddać tę czynność w ręce profesjonalistów, to jednak istnieje wiele sposobów, by samodzielnie poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce internetowej. Co można zrobić samodzielnie?

Stwórz użyteczne i unikalne treści

Pierwsza zasada dobrej strony to unikalne treści. Nigdy nie kopiuj czegoś, co znajduje się już gdzieś w Internecie, nawet jeżeli byłoby świetnie opisane. Możesz użyć fragmentu na zasadzie cytatu, jednak podaj wtedy źródło pożyczonej treści. Informacje na twojej stronie internetowej powinny być napisane językiem prostym, zrozumiałym dla odbiorcy. Zadbaj o to, by treści były użyteczne i związane z twoją branżą. Aktualizuj stronę regularnie – przynajmniej dwa razy na miesiąc dodaj ciekawy artykuł, zaś od razu zmień wszystkie dane, które się zmieniły – kontakt, lokalizację czy godziny otwarcia.

Pozwól wypowiedzieć się użytkownikowi

Blog czy forum firmy to dobre miejsce, by poznać oczekiwania i propozycje klientów. Oczywiście, powinny one być ściśle związane z branżą twojej firmy. Wpisy na blogu nie powinny być zapchajdziurami, tylko rzetelnie i merytorycznie powinny wyjaśniać użytkownikom sprawy dla nich niekoniecznie zrozumiałe. Pozwól na wypowiedzi użytkowników – jeżeli chcesz mieć nad nimi kontrolę, zdecyduj się na moderowanie komentarzy.

Pozycjonowanie strony internetowej

Choć pozycjonowanie zwykle zleca się firmie zewnętrznej, to jednak można to także zrobić samemu. Zadbaj o to, by twoja strona była przyjazna użytkownikom, uzupełnij dane kontaktowe, stwórz wizytówkę w Google Moja Firma. Te proste kroki pozwolą na indeksowanie twojej strony przez Google. Zadbaj o zbudowanie sieci linków, które będą prowadzić do twojej strony, na przykład z lokalnych serwisów skupiających firmy działające w twojej miejscowości. Jeżeli współpracujesz z firmą, zdecyduj się na pozycjonowanie lokalne, czyli frazy zawierające nazwę miasta lub dzielnicy w przypadku większych miast. Jest mniejsza konkurencja w tego typu frazach, więc łatwiej będzie dostać się wysoko do wyników wyszukiwania.