Co to jest i jakie korzyści niesie faktoring?

Niejeden przedsiębiorca ma niestety problemy z płatnościami po wystawieniu faktury. Wiele osób, pomimo terminowego wykonania usługi, spóźniają się znacznie z płatnościami. W takim przypadku z pomocą przychodzi usługa o nazwie faktoring. Czym jest konkretnie i jakie są jego zalety? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Co to jest faktoring?
  2. Zalety faktoringu
  3. Wystawianie faktur online – korzyści

Co to jest faktoring?

Wspomniana usługa polega na zakupie przez faktora (czyli wyspecjalizowaną w zakresie faktoringu firmę) faktur o odroczonym terminie płatności. Faktor natychmiast po otrzymaniu owej faktury wypłaca faktorantowi (czyli dostawcy usług i towarów) od 80 do 100% (bez prowizji) wartości danej faktury online. Reszta należności zostanie przesłana faktorantowi jak najszybciej po uzyskaniu przez faktora zapłaty od dłużnika. Więcej informacji na temat tego, czym jest usługa faktoringu, znajdziesz na stronie http://szybkafaktura.pl/blog/faktoring-czym-polega/.

Zalety faktoringu

Usługa faktoringu wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim pozwala na płynność finansową przedsiębiorcy. Załóżmy, że specyfika pracy danego przedsiębiorcy sprawia, że zazwyczaj wykonuje on wystawianie faktur z długim terminem płatności. Co więcej, często niestety ma do czynienia z kontrahentami, którzy nie płacą ich w terminie. W normalnej sytuacji przedsiębiorca zostałby bez pieniędzy, co mogłoby się skończyć dla jego biznesu fatalnie. Faktoring jest w tym przypadku rozwiązaniem, które w pewien sposób ratuje go przed zatorami finansowymi i nieuczciwymi kontrahentami. Więcej informacji na temat zalet i samej usługi faktoringu sprawdź na stronie http://szybkafaktura.pl/.

Wystawianie faktur online – korzyści

Aby omówiona wyżej usługa odbywała się szybko i sprawnie, ważne jest prędkie podesłanie faktury do faktora. Im szybciej otrzyma on FV, tym prędzej dostawca usług ma szansę uzyskać pieniądze wynikające z tej faktury. Dlatego tak polecane jest fakturowanie online. Znakomita większość firm już od dawna przesyła faktury online, jednakże część przedsiębiorstw nie jest jeszcze przekonana do tego rozwiązania. To błąd, bowiem wystawianie faktur online jest z całą pewnością polecanym sposobem na szybkie i bezpieczne wystawienie oraz przesłanie FV do odbiorcy. Należy przy tym pamiętać, że już od lat faktura wystawiona elektronicznie jest tak samo ważna jak ta w wersji papierowej, z odręcznym podpisem. Dowiedz się więcej na ten temat na stronie: http://szybkafaktura.pl/wystawianie-faktur.php.