Telefon na kartę – dlaczego NADAL warto z niego korzystać?

Telefon na kartę – dlaczego NADAL warto z niego korzystać?

Chociaż operatorzy telefonii komórkowej prześcigają się w ofertach coraz to tańszych abonamentów, to jednak nadal dużą część użytkowników komórek woli ofertę na kartę. Dlaczego warto w dalszym ciągu z nie korzystać?

Z telefonów na kartę można korzystać już od wielu lat – początkowo, gdy za połączenia z komórki, a także za wysyłanie SMS-ów, trzeba było płacić bardzo dużo, były bardzo popularne. Potem, gdy ceny usług stawały się coraz to tańsze, równocześnie coraz więcej osób decydowało się na przejście z karty na abonament.

Z ofert na kartę możemy jednak nadal korzystać. Jakie są główne zalety takiej formy korzystania z telefonu komórkowego?

Brak umowy z operatorem

Główną zaletą telefonu na kartę jest brak potrzeby wiązania się z operatorem długoterminową umową, która wymaga regularnych płatności co miesiąc.

Brak umowy powoduje, że użytkownik telefonu na kartę ma również większą swobodę i może samodzielnie decydować o tym, czy chce doładować telefon, czy też nie ma takiej potrzeby.

Atrakcyjne oferty

Wbrew pozorom, oferty na kartę są bardzo atrakcyjne i wcale nie płacimy wtedy znacznie więcej za połączenia, SMS-y, a także dane niż w przypadku abonamentu.

Użytkownicy telefonów na kartę mogą również korzystać ze specjalnych pakietów dodatkowych, które po wykupieniu dodają minuty, wiadomości i dane, gdy jest taka potrzeba.

Doładowanie z różnych źródeł

Kiedyś doładowanie telefonu na kartę było możliwe tylko po wykupieniu odpowiedniej karty na daną kwotę. Teraz to znacznie łatwiejsze, ponieważ można skorzystać także z doładowań on-line, na przykład takich jak doładowania Bluemedia, które możliwe są u wszystkich operatorów.

Aby wykonać doładowania Bluemedia, wystarczy tylko wprowadzić numer telefonu, wybrać operatora, a potem wskazać na kwotę. Za doładowanie można zapłacić szybkim przelewem – konto od razu zostanie zasilone wybraną kwotą.

Zatem telefon na kartę nadal ma wiele zalet – dzięki niemu możemy korzystać z tanich usług za doładowaniem konta bez potrzeby wiązania się z operatorem wieloletnią umową.