Kto doceni możliwości smart TV?

Smart TV to telewizory wyróżniające się wielofunkcyjnością, którą zapewnia im możliwość podłączenia do internetu. Dziś modele w tej technologii są powszechnie dostępne, a dzięki temu, że ich ceny są atrakcyjne, taki telewizor może mieć każdy. Czy jednak wszyscy będą go potrzebować?

Telewizor a smart telewizor

Tym, co odróżnia zwykły telewizor od telewizora w wersji smart, jest to, o czym wspomnieliśmy już na wstępie –możliwość bezprzewodowego lub przewodowego podłączenia do internetu, a ponadto obecność systemu operacyjnego w sprzęcie inteligentnym. W efekcie smart telewizor daje nam dostęp do zasobów sieci oraz mnóstwa aplikacji, znacznie zwiększając możliwości jego wykorzystania.

Co z kolei potrafi zwykły telewizor? Odbiera programy telewizji naziemnej oraz satelitarnej, co stanowi jego podstawową funkcję. Oczywiście możemy podłączyć do niego urządzenia mobilne, np. laptop, smartfon czy tablet, by przenieść obraz na duży ekran, ale to wszystko. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, czy dla przeciętnego użytkownika to naprawdę za mało? W wielu wypadkach z pewnością tak.

Smart TV dla fanów technologii

Dzięki smart TV można korzystać z dobrodziejstw internetu na dużym ekranie – możliwość przeglądania stron to dopiero niewielki ułamek tego, co taki telewizor ma do zaoferowania. Nie można zapomnieć o rozmaitych aplikacjach zapewniających dostęp do niezliczonych filmów czy seriali, a także tych umożliwiających np. korzystanie z Facebooka. Pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się do apek zainstalowanych fabrycznie – możemy pobrać dowolne z nich we własnym zakresie.

Co jeszcze zrobimy dzięki smart TV? Porozmawiamy z bliską osobą przez Skype, sprawdzimy, na jakim etapie pracy jest włączona pralka, prześlemy wiadomości tekstowe, skontrolujmy stan konta bankowego i zalogujemy się do poczty. Wszystko to jednak będzie możliwe tyko wtedy, gdy mamy dostęp do odpowiednio szybkiego internetu. Telewizor smart TV można również z powodzeniem sparować z urządzeniami mobilnymi, które wykorzystamy np. do jego obsługi. Jeśli dodamy, że do takiego sprzętu można dokupić także dodatkowe akcesoria, a nawet obsługiwać go głosowo, staje się jasne, że inteligenta technologia jest stworzona dla osób obeznanych w tej dziedzinie i chętnie testujących wszelkie nowości.

Smart TV podnosi komfort życia

Sposób działania smart TV sprawia, że już nigdy przegapiony odcinek serialu nie będzie stanowił problemu. Nie będziemy tracić także czasu na poszukiwanie ciekawych programów w telewizji – ze smart TV mamy telewizję na żądanie. Oglądamy co chcemy i kiedy chcemy. Warto także pamiętać, że coraz częściej inteligentny telewizor jest czymś więcej niż tylko centrum domowej rozrywki. Może stanowić również jeden z elementów systemu inteligentnego domu, w którym urządzenia smart home obsługiwane są właśnie z poziomu telewizora. Takie rozwiązania z pewnością przypadną do gustu osobom, dla których codzienny komfort, oszczędność czasu oraz optymalizacja kosztów są bezcenne.

Jak widać, smart TV to propozycja nie tylko dla technomaniaków. Szeroka gama funkcji tego typu urządzeń sprawia, że mogą się one okazać przydatnymi urządzeniami w każdym nowoczesnym domu.