Czym jest opcja śledzenia przesyłki? Wyjaśniamy!

Oczekiwanie na nadejście przesyłki kurierskiej bywa uciążliwe. Z kolei internetowi sprzedawcy i nadawcy przesyłek pragnął mieć pewność, że docierają one w terminie do wskazanych adresatów. Dlatego brokerzy i firmy kurierskie udostępniają swoim klientom usługę trackingu, czyli możliwość śledzenia przesyłki. Jak to działa?

Jaką drogę pokonuje przesyłka?

Zacznijmy od drogi, jaką pokonuje każda przesyłka, zanim trafi do odbiorcy. Realizowanie usług kurierskich w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych na terenie całego kraju nie byłoby możliwe, gdyby nie rozbudowana infrastruktura logistyczna i liczny personel pracowników, jakim dysponują firmy kurierskie. Paczki i palety odebrane od nadawców trafiają do lokalnej sortowni. Z niej nadawane są natomiast do sortowni centralnej, a następnie do tej znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania odbiorcy przesyłki. Aby trafić pod wskazany adres na drugi dzień, najczęściej większość dystansu pokonują w nocy.

Na czym polega tracking?

Śledzenie przesyłki polega na możliwości sprawdzenie statusu w dowolnym momencie. Dzięki temu nadawca lub odbiorca dowiaduje się na przykład, że paczka znajduje się aktualnie w sortowni lub wyruszyła już wraz z lokalnym kurierem w drogę do adresata czy wybranego Paczkomatu. Odbiorcy i nadawcy mogą otrzymywać powiadomienia sms-owe lub e-mailowe dotyczące między innymi odbioru paczki od nadawcy, jej awizowania czy wydania kurierowi. Zaawansowany tracking pozwala jednak na więcej.

Zaawansowany tracking w ofercie brokerów kurierskich

Coraz więcej klientów indywidualnych i biznesowych korzysta z usług brokerów kurierskich, takich jak największa w Polsce platforma wysyłkowa Sendit. Jej użytkownicy mogą nie tylko nadawać paczki z pomocą wiodących kurierów w niższych cenach, ale też korzystać z zaawansowanego śledzenia przesyłek. Wystarczy posiadać konto na platformie.

Opcja „znajdź paczkę” pozwala w dowolnym momencie sprawdzić aktualny status przesyłki. Co więcej, użytkownicy platformy mogą także dowiedzieć się, w którym dokładnie miejscu się ona znajduje. To bardzo wygodne rozwiązanie wspierające prowadzenie rzetelnego i przyjaznego wobec klientów biznesu w branży e-commerce. Darmowa usługa trackingu dostępna jest pod adresem: https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek/.