Odwiedź bloga ekspertów od WordPress

W dzisiejszych czasach każdy marzy o tym, by zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu, np. pracując przez Internet. To marzenie jest jak najbardziej do zrealizowania! Eksperci od WordPress z firmy Sirius Pro udowadniają, że dzięki tej platformie można rozwinąć skrzydła i zarabiać niemałe pieniądze.

Blog siriuspro.pl, czyli jak zarabiać z WordPress

Blog, o którym mowa i który, naszym zdaniem warto odwiedzić, by poznać nowe możliwości rozwoju, nie tylko z perspektywy pracownika – marketingowca, ale i z perspektywy przedsiębiorcy, jest siriuspro.pl. Prowadzi go młody zespół ekspertów zafascynowanych SEO i WordPress, mających na koncie wieloletnie doświadczenie oraz współpracę z wieloma markami znanymi na całym świecie. Mimo że firma oferuje usługi polegające na tworzeniu stron WordPress i dochodowych kampanii SEO, jej pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą i publikują na łamach bloga wiele wartościowych artykułów.

Czym jest WordPress, jak go zainstalować?

WordPress to nowoczesna, darmowa platforma do zarządzania treścią i tworzenia stron www. Niegdyś platforma ta była wykorzystywana tylko przez blogerów, obecnie jest jednym z najprężniej rozwijających się narzędzi, które daje ogromne możliwości, by założyć lub wypromować biznes w sieci.

Jak zainstalować WordPress? Na blogu Sirius Pro możemy przeczytać, że proces ten jest bardzo szybki i prosty. Wystarczy przejść przez kilka obowiązkowych kroków. Aby zacząć przygodę z platformą, należy wykupić odpowiedni hosting oraz domenę, pod którą będzie działać witryna. Należy także pobrać pliki instalacyjne z oficjalnej strony WordPress.

Kolejne etapy instalacji, to wysłanie plików WordPress na serwer, właściwa instalacja oraz konfiguracja zgodnie z potrzebami. Całość nie powinna zająć więcej niż kilka minut, a jeśli proces ten sprawia problemy, zawsze można się odezwać do ekspertów od WordPress i uzyskać od nich pomoc. Po ukończeniu instalacji z powodzeniem można zalogować się do panelu administratora i rozpocząć tworzenie treści.

Dlaczego warto postawić na WordPress?

Wiemy już jak zainstalować WordPress, ale co dalej? Tak właściwie po co nam ta platforma? Jedno z ważnych pytań, na które odpowiadają eksperci WordPress, brzmi: dlaczego warto postawić na właśnie tę platformę. Jak się okazuje, odpowiedź nie należy do krótkich, ponieważ WordPress niesie za sobą bardzo dużo korzyści. To nie tylko najlepszy system CMS do zarządzania treścią, ale i także potężne narzędzie biznesowe.

Jak WordPress może pomóc rozwinąć biznes?

WordPress może pomóc w rozwoju firmy, nie tylko w przypadku e-biznesu. Z pomocą platformy WordPress można:

  • kreować wirtualne wizytówki, oferty i portfolia,
  • promować biznes, np. poprzez zintegrowanie witryny z najpopularniejszymi Social Media,
  • prowadzić sklep internetowy,
  • tworzyć efektowne strony internetowe dla firm,
  • założyć dochodowego bloga.

To tylko niektóre z funkcji platformy! Mimo że jest ona darmowa, oferuje swoim użytkownikom wiele udogodnień. Jednym z nich jest łatwe pozycjonowanie SEO. Co oznacza ten modny ostatnio termin?

Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych (pozycjonowanie SEO) to skomplikowany i czasochłonny proces, który ma na celu osiągnięcie jak najwyższej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Google. Składają się na niego dwa rodzaje działań: optymalizacja na stronie oraz tzw. link building.

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja strony internetowej to inaczej pozycjonowanie on-site – są to działania wykonywanie bezpośrednio na stronie, np. prace techniczne związane z jej szybkością ładowania lub budowanie linków wewnętrznych w obrębie artykułów.

Link building

Link building to pozycjonowanie off-site, czyli działania prowadzone poza daną stroną internetową. Aby wzmocnić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania, niezbędne jest budowanie jej wiarygodności poprzez linkowanie z zewnętrznych domen. Oczywiście tylko tych wartościowych.

Dlaczego potrzebujesz eksperta od WordPress i pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron w Google, zlecone odpowiednim osobom, może przynieść firmie ogromne zyski. Natomiast, jeśli blog lub strona w WordPress jest prowadzona niedbale, lub bez wiedzy o najnowszych technikach marketingowych i SEO, takie działania mogą narazić firmę na duże straty i doprowadzić do utraty mocnej pozycji i widoczności w sieci.

Mimo że każdy z nas może założyć bloga na WordPress, jeśli chcemy, by strona faktycznie dla nas zarabiała, konieczna jest wiedza z zakresu optymalizacji i pozycjonowania. Dlatego właśnie potrzebni są eksperci. Dzięki nim wydatki poniesione w związku z postawieniem witryny zamienią się w dobrą inwestycję!

Sirius Pro to pierwsza firma w Polsce, która specjalizuje się od wielu lat tylko w WordPress. Dzięki temu czytelnicy bloga Sirius Pro mają pewność, że publikowane na blogu artykuły są wartościowe i odnoszą się do najnowszego stanu wiedzy na temat pozycjonowania, marketingowych trendów i algorytmów Google. Jeśli potrzebujesz pomocy z WordPress, warto się do nich odezwać!

Przeczytaj także ten poradnik: https://siriuspro.pl/wordpress-tworzenie-strony-krok-po-kroku