Po co ci usługi ppoż i co to takiego?

Zapewne każdy z nas wie, że za nieprawidłowości występujące w budynku z zakresu ochrony przeciwpożarowej odpowiada zarządca. Każda firma powinna mieć odpowiednie procedury, wiedzę oraz instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, co wpływa nie tylko na higienę pracy, ale głównie na życie i zdrowie osób, przebywających na terenie własności zarządcy. Niewiele osób wie, że usługi ppoż czyli usługi przeciwpożarowe to usługi związane z zapobieganiem pożarom oraz obsługą bieżącą firm w tymże zakresie usług przeciwpożarowych. Co one obejmują dokładnie? O co musimy zadbać?

pożar

Ochrona bezpieczeństwa pożarowego, czyli co?

Gdy mamy do czynienia z daną firmą, wiemy, że musimy zadbać o właściwe usługi bhp, ale regulacje prawne nakładają na nas także inny obowiązek, mianowicie obowiązek ochrony przeciwpożarowej. Obejmuje ona pożary i inne klęski żywiołowe oraz ograniczenie ich występowania. Jeśli nie zastosujemy się jako zarządca do ustawowych regulacji w tym zakresie, narażamy się na wysokie kary finansowe oraz możliwość zamknięcia obiektu. Dobrze jest także mieć świadomość, że do zagadnienia ochrony przeciwpożarowej wliczana jest także kontrola przestrzegania przepisów ppoż, dokonywana przez Państwową Straż Pożarną.

Do elementów ochrony przeciwpożarowej należą m.in. zabezpieczenia przeciwpożarowe, montaż instalacji przeciwpożarowych, znaki bezpieczeństwa, plany ewakuacyjne, hydranty wewnętrzne.

Elementy ochrony

Przegląd, konserwacja i serwis zabezpieczeń przeciwpożarowych to podstawa działań firmy. W zakresie obowiązujących wymagań musisz kontrolować gaśnice, hydranty, bramy przeciwpożarowe czy tryskacze. Wadliwość w zakresie ochrony przeciwpożarowej naraża życie i zdrowie twoich pracowników i gości, dlatego powinieneś szczególnie o nie dbać.

Przede wszystkim musisz zminimalizować ryzyko poprzez instalacje ppoż tj. systemy sygnalizacji pożaru, dźwiękowe systemy ostrzegawcze, grodzie przeciwpożarowe, czy montaż systemów oddymiania i oświetlenia pożarowego. Przydatne jest także prowadzenie szkoleń dla pracowników nie tylko z zakresu bhp, ale także z zakresu ppoż.

Usługi ppoż

Prócz wymienionych wyżej działań, możesz też skorzystać z profesjonalnej firmy, która kompleksowo zajmuje się obsługą firm i instytucji w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

FireFlow to firma tworzona przez inżynierów pożarnictwa, specjalistów do spraw ochrony ppoż i absolwentów najlepszych szkół w zakresie pożarnictwa (np. Szkoły Głównej Służby Pożarniczej), którzy cały czas zdobywają dodatkowe kwalifikacje i szkolą się uczestnicząc w seminariach i kursach. Dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. Nasi doświadczeni specjaliści prowadzą kompleksowe podejście do zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu są w stanie zwrócić uwagę na aspekty, które wymagają poprawy. Jednocześnie kierujemy się zaufaniem oraz indywidualnym podejściem do klienta.

U nas znajdziesz takie usługi jak: legalizacja gaśnic, zabezpieczenia ppoż konstrukcji, próbne ewakuacje budynków, szkolenia wstępne z przepisów przeciwpożarowych oraz systemów przeciwpożarowych, przegląd hydrantów, przegląd ssp, oświetlenia awaryjnego i inne przeglądy instalacji ppoż, opinie ppoż czy instrukcje bezpieczeństwa pożarowego.

Postaw na specjalistów i zdaj się na naszą pomoc. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy na stronę https://fireflow.pl/uslugi-ppoz.