Prawo jazdy to plus. Co da Ci przewagę nad innymi pracującymi za granicą?

Przy szukaniu pracy za granicą, różne umiejętności zawsze są wartością dodaną – czasem nawet te, o których byś nie pomyślał przy pisaniu CV!

Najprostszym i najczęściej wymienianym dodatkowym atutem (obok języków obcych) jest posiadanie dokumentu upoważniającego do prowadzenia pojazdu osobowego lub ciężarowego – to ogromna zaleta, dzięki której łatwiej znaleźć jest dobrze płatne stanowisko. Warto zatem poszerzać swoje umiejętności i zrobić nie tylko kurs na prawo jazdy, ale również zdobyć wiedzę i umiejętności związane z wybranym stanowiskiem.

Bez względu na charakter poszukiwanej pracy – prawo jazdy zawsze zwróci uwagę pracodawcy

Ubiegając się o stanowisko opiekuna osoby starszej, pracując na produkcji czy w biurze – posiadanie prawa jazdy jest doceniane przez każdego zatrudniającego, ponieważ daje wiele możliwości. Opiekun może zawieźć swojego podopiecznego do lekarza czy na zakupy, a pracownik biura ma możliwość pojechania na pocztę w celu wysłania bardzo ważnych dokumentów. Dodatkowo, tak jak w Polsce, tak i za granicą ceni się kierowców posiadających uprawnienia kat. C+E. Takie umiejętności sprawiają, że osoba poszukująca pracy może trafić na dobrze płatne stanowisko kierowcy lub magazyniera.

Znajomość języka

Oprócz umiejętności prowadzenia pojazdu, niezwykle istotne jest biegłe posługiwanie się językiem obcym w mowie, a w zależności od stanowiska, również w piśmie. Carework.pl wyjaśnia, że jest to ważne ze względu na komunikację z pracodawcą, ale też podczas czasu wolnego. Bez znajomości języka również można znaleźć pracę za granicą, jednak nie będą to imponujące stanowiska w biurze czy jako opiekun, a bardziej w branżach takich jak budownictwo lub rolnictwo.

Kursy i szkolenia zawodowe

W zależności od charakteru pracy, wybrany rodzaj kwalifikacji może być bardzo pomocny w znalezieniu pracy. Pracodawcy szukający opiekunek dla osób starszych zwracają uwagę na to, czy kandydaci wykształceni są z zakresu fizjoterapii czy opieki medycznej, natomiast na stanowisko projektanta przyjęta zostanie osoba potrafiąca obsługiwać się programami graficznymi i projektowymi. Magazynier natomiast skorzysta z ukończonego kursu operatora wózków widłowych. Wykształcenie poparte dodatkowymi kwalifikacjami z pewnością zainteresują potencjalnego pracodawcę.