Wykorzystanie uniwersalnych centr obróbczych

Wysoka konkurencja na rynku usług obróbki CNC wymusza od podwykonawców optymalizacji przebiegu procesu celem zmniejszenia kosztów. Rozwiązaniem są tak zwane uniwersalne centra obróbcze, takie jak frezarka Haas UMC. Frezarki Haas to jedne z nielicznych przedstawicieli produktów produkowanych z minimalizacją poddostawców, wszystkie jej elementy produkowane są w Oxnard w Californii – łącznie ze sterowaniem oraz oprogramowaniem, co sprawia że frezarka Haas UMC zapewnia zintegrowany, idealnie dopasowany pod względem funkcjonalności system obróbkowy.

Wysokie możliwości tej frezarki Haas polegają na możliwości pracy pięcioosiowej – pozycjonowanej i ciągłej – co w zestawieniu z bezkonkurencyjnymi przekładniami cykloidalnymi i opcjonalnym dziewięciopaletowym zmieniaczem automatycznym sprawia, że frezarka Haas UMC nie tylko zmniejsza liczbę potrzebnych zamocowań obróbkowych, ale też pozwala na znacznie rzadsze przezbrajanie przyrządów i uchwytów specjalnych.

Frezarka Haas UMC to jednak nie tylko jeden model, na obecną chwilę na rynku można znaleźć łącznie cztery frezarki HAAS należące do tej linii: od najmniejszej UMC500 o średnicy stołu 400mm, poprzez UMC 750 (500mm) i UMC 1000 (635mm) aż do wyposażonej w dwa niezależne stoły obróbkowe (i 3 pozycje montażowe – trzyosiową, czteroosiową i pięcioosiową!) potężnej frezarki HAAS UMC1500 DUO oferującej ponad 550 000mm kwadratowych powierzchni stołów. Frezarka Haas UMC jako optymalne rozwiązanie pięcioosiowe jest dostarczana do polskich klientów przez firmę Abplanalp – lidera, i największą firmę o tym profilu w całej Europie centralnej i wschodniej. Ponad 100 sprzedanych sztuk UMC w samej Polsce oraz fakt, że zwykle jest to kolejny egzemplarz frezarki Haas dowodzi, że frezarka Haas UMC to najlepszy wybór pod kątem parametru cena-jakość, jak też produkt oferujący absurdalnie więc wysokie ceny na rynku wtórnym w stosunku do kosztów zakupu.

Wyposażenie standardowe tej frezarki HAAS sprawia, że frezarka Haas UMC już w wersji podstawowej zapewnia możliwość pełnej pracy symultanicznej (w „ciągłych pięciu osiach”), wygodne pomiary za pomocą bezkablowego zestawu sond Renishaw, jednogigabajtową pamięć, wbudowane funkcje translacyjne przedmiotu obrabianego oraz zaawansowane funkcję połączeń sieciowych i kontroli zdalnej procesu. Decydując się na zakup tej, czy też dowolnej innej frezarki HAAS u dystrybutora mamy również możliwość atrakcyjnego rozwinięcia pakietu o oprogramowanie CAM do jej programowania, narzędzi i oprzyrządowania czy też chłodziw tak, by frezarka Haas UMC była gotowa do nawet najcięższych zadań od pierwszych dni od jej instalacji.

Na stronie haascnc.com można przeprowadzić własną wycenę obrabiarki i jej opcji, frezarka Haas UMC 500 kosztuje poniżej 100 000 EUR.