Integracja firmowa na łonie natury

W zakładzie pracy pracownicy muszą współpracować ze sobą, dla osiągnięcia najlepszego efektu synergicznego. Do tego można doprowadzić, jeśli pracodawca zadba o stworzenie im warunków dla integracji. Pomysłem może być integracja na łonie natury.

Integracje w lokalach są passe

Już minęły czasy, kiedy integracja firmowa polegała wyłącznie na tym, aby iść wspólnie do baru lub restauracji i tam bawić się do białego rana. Integracja może oznaczać możliwość spędzenia wspólnie ze swoimi kolegami z pracy czasu wolnego w ekscytujący sposób. Na stopie nieformalnej można nawiązać trwałe relacje ze współpracownikami, zintegrować zespół i sprawić, że będzie on dobrze pracował dla dobra całej firmy.

Jak stworzyć relację w grupie?

Nie wystarczy wysłać pracowników do luksusowego hotelu i liczyć na to, że sami się ze sobą zintegrują. Czasem może mieć to miejsce, ale niewiele taki wyjazd integracyjny będzie miał wspólnego z profesjonalnym team buildingiem, czyli tworzeniem relacji w grupie. Specjaliści od relacji międzyludzkich wskazują, że czas na imprezie czy wyjeździe integracyjnym powinien być dobrze zagospodarowany. Tylko przy odpowiedniej moderacji, zajęciach dodatkowych i ciekawych aktywnościach zespół nie będzie znudzony, tylko chętnie weźmie udział w różnego rodzaju rozrywkach.

Weekend na łonie natury

Swoich pracowników często wraz z samym menadżerem czy pracodawcą można wysłać w plener, gdzie z dala od wielkiego miasta będą mogli sprawdzić się w zupełnie innych okolicznościach niż w pracy.

Są już obiekty, które specjalizują się w niekonwencjonalnych integracjach zespołów. Na przykład w okolicach stolicy mieści się malowniczo położone Rancho pod Bocianem, gdzie nie tylko można zanocować, ale i skorzystać z rozbudowanej oferty integracji firmowej. Wokół znajdują się rozległe tereny rekreacyjne, gdzie można zorganizować grilla, zawody sportowe, czy nawet skorzystać z oferty parku liniowego i toru off-road. Taka integracja czy piknik firmowy na pewno zapiszą się pozytywnie w pamięci uczestników. Po wrażeniach w ciągu dnia związanych z aktywnością na świeżym powietrzu, można zorganizować też imprezę taneczną.