Najlepsze ubezpieczenia podróżne 2019 roku – zobacz, co musi pojawić się w umowie

Planujesz spontaniczny wyjazd za granicę przed sezonem? A może przygotowujesz się do wyprawy wakacyjnej? Koniecznie sprawdź, jaka ochrona będzie właściwa dla Twojego rodzaju wypoczynku. Zapoznaj się z najlepszymi ofertami ubezpieczeń podróżnych wytypowanych w 2019 roku i poznaj elementy, z których się składają. Przeżywaj niezapomniane chwile na wyjeździe, pozostając pod ochroną!

Poszukiwanie ubezpieczenia turystycznego – do czego zacząć?

Najlepszym sposobem na zlezienie polisy podróżnej dopasowanej do rodzaju wypoczynku, a przy okazji atrakcyjnej cenowo, jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. W tym internetowym narzędziu podaje się podstawowe dane na temat wyjazdu, dzięki czemu otrzymuje się listę zawierającą najlepsze oferty.

W formularzu porównywarki podaje się daty wyjazdu i powrotu, odwiedzany kraj lub kraje, rodzaj aktywności (np. odpoczynek, turystyka, sport), liczbę osób i ich daty urodzenia. Ważne jest także, aby zaznaczyć, czy któraś osoba jest przewlekle chora albo spodziewa się dziecka. Koniecznie zobacz ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych w pierwszym kwartale 2019 roku – został stworzony w oparciu o wyniki uzyskane dzięki porównywarce polis oraz częstotliwość wyboru osób podróżujących.

Polisa turystyczna – co powinno znaleźć się w umowie?

Podczas podpisywania umowy ubezpieczenia turystycznego dostaniesz do wglądu i zaakceptowania Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). W tym dokumencie znajdziesz listę sytuacji, w których będziesz chroniony na wyjeździe, ale także listę takich, w których ubezpieczyciel zyska prawo odmówienia wypłaty odszkodowania. Uważnie zapoznaj się z obiema. Pamiętaj, by podać wszystkie kraje, w których będziesz się znajdować podczas podróży, wymienić wszystkie sporty, które zamierzasz uprawiać, oraz poinformować ubezpieczyciela o przewlekłych chorobach i przyjmowanych lekach.

Na liście sytuacji powodujących obniżenie kwoty odszkodowania lub umożliwiających zaniechanie wypłacenia pieniędzy znajdziesz m.in. przebywanie pod wpływem alkoholu, rażące zaniedbanie, które doprowadziło do szkody, uprawianie sportów niewymienionych w umowie, zatajeni ważnych informacji, np. o stanie zdrowia.

Najważniejsze składniki ubezpieczenia na wyjazd

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym otrzymasz do wyboru kilka propozycji polis – różnych pakietów. Te tańsze będą miały mniejszy zakres oraz niższe kwoty przypisane poszczególnym elementom. Jeśli zależy Ci na jak najtańszej składce, wybierz ubezpieczenie bez OC, ochrony bagażu czy assistance, ale za to z kosztami leczenia min. 30 tysięcy euro.

Najkorzystniejsze pod względem ochrony będą oczywiście ubezpieczenia rozbudowane, obejmujące: ochronę kosztów leczenia, NNW, OC, assistance, ochronę bagażu, sprzętu elektronicznego i sportowego. W tych polisach pojawią się dodatkowo ochrona wypadków, do których doszło pod wpływem alkoholu, oraz ochrona zdarzeń wynikających z aktów terroru. Jeżeli jedziesz na beztroskie wakacje z paczką przyjaciół lub do kraju zagrożonego atakiem terrorystycznym, dla bezpieczeństwa zapłać za składkę więcej.