Kreator wizytówek – co powinieneś o nim wiedzieć?

Istnieje wiele sytuacji, w których pierwsza styczność potencjalnego klienta z Twoją firmą odbywa się za pośrednictwem wizytówki – wręczonej na branżowej konferencji bądź targach, czy przekazanej przez znajomego. To właśnie na niej w dużej mierze spoczywa ciężar zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Należy jednak pamiętać, że każda branża spogląda na wizytówki nieco inaczej. Jak stworzyć autorski projekt i nie przepłacić? Z pomocą przychodzi Ci wówczas bezpłatny kreator wizytówek!

Dla kogo stworzony jest kreator wizytówek?

Osoby wykonujące zawody kreatywne często pragną odejść od utartych schematów – ich wizytówki mają stanowić nie tylko papierowe źródło informacji, lecz stanowić także wyraz ich twórczości, odzwierciedlać metodykę pracy lub obrany styl. Przedstawiciele nieco bardziej statecznych zawodów chętniej sięgają po elegancką prostotę. Artystyczna unikatowość projektu schodzi wówczas na dalszy plan, wyparta przez fundamentalne kryteria, takie jak czytelność wizytówki oraz podkreślenie najważniejszych informacji.

Z zadaniami tego rodzaju doskonale radzi sobie kreator wizytówek. Stworzenie eleganckiego, klasycznego projektu nie wymaga już zatrudnienia grafika lub znajomości zaawansowanego oprogramowania. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć ze sobą poszczególne elementy kreacji (tekst, logo, obramowania) i zatwierdzić ostateczny rezultat!

Grafika to nie wszystko – kreator wizytówek i jego pozostałe funkcje

Sam projekt to zaledwie połowa sukcesu. O ile odpowiednia warstwa graficzna jest niezbędna do stworzenia interesującego wzorca, kreator wizytówek powinien umożliwiać precyzyjne określenie detali związanych z samym procesem wydruku, takich jak:

  • gramatura papieru (podawana w g/m2 – im wyższa wartość, tym cięższa i sztywniejsza jest wizytówka),
  • rodzaj papieru (m.in. kredowy matowy lub błyszczący, satyna),
  • sposób laminacji (folia błyszcząca bądź matowa).

Odpowiedni dobór parametrów jest kwestią indywidualną – nie istnieje jeden, uniwersalny schemat idealnej wizytówki. Możliwości personalizacji oferowana przez kreator wizytówek pozwoli uzyskać i niepowtarzalny rezultat.

Spośród firm, zajmujących się produkcją wizytówek, warto wyróżnić kreator oferowany przez firmę Stempleks. Udostępnia on liczne opcje personalizacji graficznej oraz ustawienia parametrów fizycznych wydruku. Firma ta wychodzi naprzeciw zarówno dużym, jak i małym przedsiębiorcom, oferując możliwość zamówienia od 50 do 2000 sztuk wizytówek. Już dziś przetestuj kreator wizytówek Stempleks i przekonaj się, że stworzenie własnego projektu może być proste.