Strona internetowa – jak zacząć?

Nie jest tajemnicą, że nad danym projektem, m.in. witryną internetową, pracuje wiele osób wykonujących zadania pasujące do danych działów. Lecz żeby całość trwała możliwie jak najkrócej, potrzeba nie tylko materiałów do wstawienia, ale także ułożonego harmonogramu. Nad pracami powinien czuwać lider, który co jakiś czas sprawdza postępy działań i w pewnych momentach może podpowiedzieć, gdzie skorygować, by rezultaty były znacznie lepsze.

Ściśle ustalona sekwencja

By móc zacząć pracę nad stroną, trzeba wiedzieć, co ma się na niej znaleźć i jakie zakładki powinny trafić na wskazane miejsce. Najpierw należy wykonać szkic wyglądu ogólnego, by móc wykonać dalsze działania. Gdy już wiadomo, co ma trafić do jakich zakładek, doświadczony informatyk wykonuje szablon witryny pochodzący od Flex360, który będzie przeznaczony do uzupełniania materiałów i ustawiania komponentów tak, by przeglądanie strony było jak najmniej kłopotliwe. By móc wykonać dalsze działania, należy poczekać aż faza programowania dobiegnie końca. Dopiero wtedy można przystąpić do uzupełniania materiałów, które są na bieżąco dostarczane drogą mailową przez podmiot, którego strona będzie dotyczyła.

W trakcie działań nad projektem konieczne jest ustalenie, które podstrony mają się znaleźć i jakie zdjęcia powinny być umieszczone. Tu można z tym poczekać do końca prac informatycznych, ale najlepiej mieć już wszystko przygotowane przed końcem etapu programowania, by maksymalnie skrócić czas przeznaczony na ich wstawienie (poprzez Flex 360). W tym przypadku graficy i copywriterzy mogą pracować jednocześnie, gdyż ich działania nie kolidują się w znaczący sposób. Jeśli wszystkie elementy zostały odpowiednio ułożone, to specjalista od pozycjonowania przygotowuje witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych, a na koniec informatyk dopracowuje stronę pod kątem bezpieczeństwa i szybkości przeglądania tak, żeby działała ona idealnie w każdych warunkach i bez względu na używane urządzenie.

Indywidualne podejście do sprawy

Każde zadanie wymaga osobnego podejścia, bo poszczególne projekty mogą się różnić w diametralny sposób. Do danych stron należy opracować indywidualny plan Flex 360, lecz może być też tak, że w trakcie prac pojawią się utrudnienia lub możliwości ulepszenia i w związku z tym należy zmodyfikować działania w taki sposób, żeby efekt końcowy spełniał wszystkie oczekiwania. Jednakże żeby osiągnąć założone cele, trzeba trzymać się pierwotnego harmonogramu w możliwie maksymalny sposób, żeby najwyższa jakość została uzyskana w jak najkrótszym czasie.