Zapomniane historie perfum

Pożądane, oryginalne, lecz przykryte niezasłużoną warstwą kurzu. Perfumy, które przez lata były wyznacznikiem luksusu i piękna, teraz stają się nieznanymi zapachami, używanymi tylko przez wąskie grono klientów. Wspaniałe kombinacje zapachowe zasługują na wielki powrót, a historie twórców tych marek wprawią Cię w zdumienie.

Poszukiwacz przygód

Zino Davidoff – człowiek ambitny i odważny. Urodził się w 1906 roku w Kijowie (wtedy Imperium Rosyjskie), ale z powodu sytuacji politycznej jego rodzina musiała uciec. Zamieszkali w Genewie, gdzie ojciec Zina uczył syna, wytwarzania wyrobów tytoniowych. Niedługo później 19-letni Zino udał się w długą podróż do Argentyny, Brazylii i Kuby. W Ameryce pracował na plantacjach tytoniu, aby po powrocie do Genewy rozwijać rodzinny interes. W wieku 40 lat stworzył pierwszą serię cygar. Marka dobrze prosperowała, więc w 1970 roku udało się otworzyć fabrykę w Hawanie.

To w niej powstały serie cygar Davidoff N°1 oraz Davidoff N°2. Niedługo później firma została wykupiona, ale Zino pracował w niej aż do śmierci, stale inspirując współpracowników swoją radością z życia. Podstawową wartością dla Zina była wysoka jakość oferowanych przez firmę produktów, dlatego gdy w 1984 roku na rynku perfumeryjnym pojawił się pierwszy męski zapach marki Davidoff Classic, od razu zyskał stałe grono klientów.

Jeszcze większy sukces w 1988 roku przyniosła kolekcja Davidoff Cool Water, która po dziś dzień dostępna jest, chociażby na https://www.perfumeria.pl/collections/davidoff i należy do rodziny zapachów fougère. Rewolucyjne perfumy do tej pory są uznawane za jeden z najbardziej rozpoznawalnych, męskich zapachów. Współcześnie marka Davidoff proponuje wiele damskich i męskich zapachów, w tym także kultowy Davidoff Cool Water, a ich perfumy są warte szczególnej uwagi.

Kobieta, która się nie poddała

Paryska projektantka nazywana „białą damą”, z pochodzenia Włoszka, jednak większość swojego życia spędziła w Paryżu. Mowa oczywiście o Ninie Ricci, która razem z synem założyła dom mody w 1932 roku. Ambitna dziewczyna zaczynała swoją karierę, jako pomoc krawiecka. Dzięki swojej pracowitości oraz talentowi w wieku 18 lat została mistrzynią w swoim fachu, a mając 22 lata, była już projektantką.

Przez całe życie tworzyła stroje funkcjonalne dla prostych kobiet, szybko zdobyła ich serca. Pierwsze perfumy zaprezentowała w 1946 roku, kolejne w 1948 roku. Drugi, kultowy zapach o nazwie L’Air du Temps wciąż jest w sprzedaży. Rozpoznawalność marce przyniosły także flakoniki w kształcie jabłek. Perfumy Ricci z łatwością znajdziecie na półce w dobrej drogerii.