Mysz do laptopa? Małego gryzonia zmieścisz w każdej torbie!

Wydawać by się mogło, że dotykowe panele w laptopach położą kres panowaniu myszek komputerowych. Okazuje się jednak, że liczba kupujących „gryzonie” wcale nie maleje, a wręcz odwrotnie. Zobacz, jak wybrać najlepszą myszkę do laptopa!

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Małe myszki do laptopa są dostępne w dwóch wariantach:

– przewodowym – plączący się między rękami kabel może nieco ograniczać swobodę ruchu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka myszka jest bardziej niezawodna i cechuje się znacznie dłuższą żywotnością;

– bezprzewodowym – wygodniejsze podczas użytkowania, jako że nie mają żadnych przewodów, zatem są wygodniejsze na co dzień. Co więcej, bezprzewodowe myszki zajmą też mniej miejsca w torbie na laptopa, są zatem dobrą opcją na podróż.

Czy warto postawić na minigryzonia?

Potrzebujesz myszki do służbowego laptopa, którego często zabierasz z sobą w delegację? Nie ulega wątpliwości, że w podróży sprawdzi się raczej mały model, który wszędzie zmieścisz – właśnie takie są minimyszki. Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z nich?

– niewielkie rozmiary – jak już wspomnieliśmy, taka myszka z powodzeniem zmieści się do małego plecaka czy torby, możesz więc zabrać ją ze sobą wszędzie, gdzie tylko zechcesz;

– niska waga – minimyszka jest wyjątkowo lekka i poręczna;

– przystępna cena – za miniaturowego gryzonia nie zapłacisz dużo – jest to zatem budżetowa opcja.

Wybierając małą mysz do laptopa, musisz być świadomy tego, że może powodować pewien dyskomfort podczas wielogodzinnej pracy – w końcu jest dużo mniejsza od dłoni, zatem zapewnia jej znacznie słabsze oparcie. Taka myszka nie sprawdzi się też wtedy, gdy masz do wykonania bardziej skomplikowane czynności, np. w programach graficznych czy do obróbki filmów. Jest jednak wystarczająca dla standardowego korzystania z laptopa.

Co jeszcze sprawdzić przy zakupie małej myszki do laptopa?

Szukasz niewielkiej myszki, która sprawdzi się podczas korzystania z laptopa na wyjeździe? Wybierając ją, koniecznie zwróć uwagę na poniższe aspekty:

– typ sensora – do wyboru masz myszki optyczne i laserowe. Te pierwsze są uważane za bardziej precyzyjne, jednak wymagają gładkiego podłoża, a najlepiej specjalnej podkładki. Szukając małej myszki podróżnej, postaw więc raczej na model laserowy, który co prawda jest mniej dokładny, ale sprawdza się na każdej powierzchni;

– materiał i jakość wykonania – tanie plastik o słabej jakości może szybko stracić na funkcjonalności, a już szczególnie w podróży, gdzie nietrudno o uszkodzenia mechaniczne. Upewnij się więc, że Twoja myszka jest wykonana z trwałego tworzywa;

– rozdzielczość – im wyższa rozdzielczość myszki, tym dokładniej i szybciej działa. Przy standardowym użytkowaniu, nie musisz jednak inwestować w myszkę z górnej półki – w zupełności sprawdzi się tu model o rozdzielczości nieprzekraczającej 1000 DPI.