Kto może otrzymać leasing na samochód? Sprawdzamy

Czy tylko właściciel firmy może zdecydować się na samochód w leasing? Na czym dokładnie polega ta usługa? Poznaj podstawy, które znać powinien każdy przyszły leasingobiorca.

Wiele słyszy się o braniu pojazdów w leasing. Robi to co drugi przedsiębiorca, a każdy z nas ma przynajmniej jednego znajomego, który decyduje się na ten rodzaj współpracy. Na czym właściwie polega leasing samochodów? Przedsiębiorca, bądź też każdy jeden konsument może wybrać odpowiedni dla siebie samochód w salonie i wskazać go leasingodawcy. Ten go kupuje od dostawcy, a następnie oddaje w użytkowanie. Istotnym aspektem jest to, że przez cały czas trwania umowy właścicielem pojazdu jest firma, która go zakupiła. Praktyka wygląda jednak tak, że leasingobiorca ma pełne prawo do użytkowania samochodu. Może z nim robić, co tak naprawdę zechce, o ile jest to zgodne z warunkami uprzednio podpisanej umowy. Kiedy umowa się zakończy, klient może zdecydować się na wykupienie auta. Nie jest to jednak koniecznością.

Kto może otrzymać leasing?

Najczęściej na leasing decydują się właściciele firm – zarówno tych małych, jak i dużych. Jest to doskonała opcja dla wszystkich tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swój biznes. Nie dysponują oni zbyt dużą ilością gotówki, jednak chcą się rozwijać, więc mogą to robić bez dużego nakładu finansowego. Firma CLS – kalkulator leasingowy oferuje również leasing dla wolnych zawodów. Jest to doskonała propozycja, na przykład dla taksówkarzy, którzy muszą zmienić swoje auto. Klienci indywidualni z kolei mogą skorzystać z leasingu konsumenckiego, który jest ciekawą alternatywą dla zwykłego kredytu.

Jakie są zalety skorzystania z leasingu?

Klienci decydując się na leasing samochodu mogą liczyć na szybkie wypełnienie formalności, a także niezbędnych dokumentów. W krótkim czasie staną się właścicielami nowego pojazdu, a dzięki temu będą mogli realizować swoje dalsze plany i cele biznesowe. Przed dokonaniem wyboru warto jednak porównać poszczególne oferty, aby wybrać to najbardziej korzystne w danej sytuacji. Z doradcami można negocjować, a wielu przedstawicieli decyduje się na przedstawienie swojemu klientowi wielu różnych ofert, które mogą się od siebie znacznie różnić. Warto skorzystać z tej opcji, aby cieszyć się najlepiej podjętą decyzją.