Jak rozwija się rynek płatności online?

Zgodnie z rynkiem płatności online, większość transakcji, które wykonujemy w sieci są już mobilne, szybkie i wygodne. Sama branża e-commerce to jedna z najprężniej rozwijających się branży w Polsce i z roku na rok będzie generowała coraz więcej pieniędzy. My, jako konsumenci, będziemy je wydawać w sieci jeszcze chętniej. Jak zatem rozwija się rynek samych płatności internetowych?

Nowe formy przelewów w kilka sekund

Tak naprawdę segment płatności online i szybkich przelewów w Przelewy24.pl oraz w innych znanych platformach ogólnopolskich rozwija się niezwykle szybko i oparty jest o trzy filary. Właśnie o pierwszym z nich, a więc o nowych przelewach, warto powiedzieć sobie dwa słowa.

Przede wszystkim tego rodzaju przelewy to szybkie transakcje dla klientów. Nie ma już wielominutowego oczekiwania na przelew, wykonywania przelewów tradycyjnych, oczekiwania aż dotrą i dopiero wówczas znów oczekiwania na produkt. Teraz, wszystko dzieje się szybko i bez przeszkód. Przelewy są nie tylko szybkie, ale i wygodne oraz bezpieczne. To oznacza, że nowa forma przelewów skraca czas i daje nam większe pole do popisu.

SMS Premium na innym poziomie

Choć tradycyjne wykorzystanie środków na telefonicznym koncie już nie jest praktykowane, do czego przyczyniły się przede wszystkim smartfony, o tyle SMS Premium i inne tego rodzaju oferty to wciąż bardzo korzystne rozwiązanie.

  • Przede wszystkim jest to szybki sposób na wykupienie pakietu w aplikacji mobilnej. Dzieje się tak np. w niektórych nawigacjach.
  • Po drugie jest to sposób na uzyskanie kodów dostępu do różnego rodzaju produktów, między innymi do gier, które wymagają kodów seryjnych, które otrzymuje się w sms-ie zwrotnym. Dostępne także dla młodszych graczy.

Mobilne płatności dostępne wszędzie

W końcu trzeci filar, a więc mobilne płatności. Jedno dotknięcie często dzieli nas od zapłaty za bilet w aplikacji. Często także łączymy konto z aplikacją i płacimy, nawet tego nie rejestrując. To niezwykle wygodne i jeszcze szybsze. Wraz z pojawieniem się sklepów bez kas, działających na smartfony, mobilne płatności zyskują jeszcze bardziej.